Teadlaste paneeli kohtumine maavarade teemal

15. oktoobril toimus Tartu Ülikooli Chemicumis hübriid arutelu maavarade teemal, mille juhatasid sisse Tartu Ülikooli rakendusgeoloogia professor Alar Rosentau ja Tallinna Tehnikaülikooli Maavarade- ja rakendusgeoloogia osakonna juhataja Rutt Hints. 

Arutelust võtsid osa Rohetiigri teadlaste paneeli liikmed, Tartu Ülikooli geoloogia osakonna juhtivteadlased, magistriõppe tudengid ja Eesti Geoloogia Seltsi esindaja. Arutelu aluseks olid Rohetiigri majandustoimkonna koostatud seisukohad ja soovitused maavarade kasutamise ja kaevandamise teemal.

Neli peamist teemat olid: 

 • teadusuuringute läbiviimise korraldamine ja erialase taseme tõstmine; 
 • rohepöörde elluviimiseks vajalike maavarade saadavus ja kasutamine;
 • Eesti roll ja võimalused rohepöörde elluviimiseks oma ressursside juures;
 • käimasolevate uuringute seis fosforiidi ja sellega seotud muldmetallide osas, sealhulgas:
  • kaevandamiseks sotsiaalse litsentsi saamine ja vajalike kriteeriumite täitmine,
  • ümbertöötlemisvõimaluste olemasolu,
  • taaskasutuse võimalused, 
  • ehitusmaavarade ja seniste kaevandusjääkide kasutus. 

Arutelu järelduste ja ettepanekutega täiendatakse majandustoimkonna seisukohti ning need esitatakse valitsuse rohepoliitika ekspertrühmale, kelle ülesandeks on 2022. aasta veebruariks koostada soovitused valitsusele.

Rohetiiger kõneleb

Enam kui 3000 Ida-Virumaa noort said täna kutse Eesti esimesse kliimakogusse

Eestimaa Looduse Fond ja Rohetiiger kutsuvad Ida-Virumaa noori osalema Eesti esimeses kliimakogus. Kliimakogu annab noortele võimaluse rääkida kaasa Ida-Virumaa kliimasõbralikumale majandusele ülemineku plaanides ja sõnastada oma ettepanekud muutuste õiglasemaks korraldamiseks.

Loe edasi >>

Inspiratsiooniks

Rohetiiger tutvustab inspireerivaid artikleid ja raamatuid, põnevaid videoid, filme ja sarju ning harivaid materjale, millega keskkonnahuvilisel tasub tutvust teha.

Loe edasi >>

Rohetiigriga liitusid Estanc, Luminor ja Greendice

Rohetiigri esindusorganisatsiooniga on liitunud juba ligi 60 ettevõtet ja sel kuul tervitame uute liikmetena Estanci, Luminor panka ja GreenDice. Küsisime ettevõtete juhtidelt, miks nad otsustasid Rohetiigriga liituda. Priit Haldma, Estanc AS tegevjuht  Otsustasime Rohetiigriga liituda, sest usume Estancis keskkonnale, ühiskonnale ja kogukonnale tagasi andmisesse. Kuna Rohetiiger koondab sarnaselt mõtlevaid organisatsioone, siis on katusorganisatsioonina tagasiandmise mõju […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun