Tuumaenergia müüdid

Riigikogul tuleb peagi otsustada, kas Eestist võiks tulevikus saada tuumariik või mitte. Otsuse peamiseks aluseks on tuumaenergia töörühma lõpparuanne „Tuumaenergia kasutuselevõtmise võimalused Eestis“  (TET raport). Kõnealuses raportis ja senises avalikus arutelus annab tooni arusaam nagu tuumaenergia oleks Eestile hädavajalik või aitaks lahendada keskkonnaküsimusi. Siin lehel saab tutvuda rea tuumaenergia ümber laialt levinud väärarusaamadega ning neid ümberlükkavate selgitustega lähtudes tänasest parimast teadmisest.

Tuumaenergia müüte ja fakte koondav e-kogumik “Tuumaenergia on ebavajalik Eestile ja kahjulik kliimale” valmis Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Rohelise Liikumise, Rohetiigri ning Kriisiuuringute Keskuse ja mitme eksperdi koostöös. E-kogumik tervikuna (pdf) on kättesaadav siin:

TUUMAENERGIA MÜÜDID JA FAKTID

08.05.24 toimus tuumaenergia müütide ja faktide tutvustus ajakirjanikele, kus võtsid sõna politoloog ja ajakirjanik, Eestimaa Loodus Fondi (ELF) nõukogu liige Erik Moora, energeetikadoktor Einari Kisel, ELFi kliimapoliitika ekspert Piret Väinsalu, Eesti Rohelise Liikumise vanemekspert Madis Vasser, ELFi taastuvenergia ekspert Ingrid Nielsen, Rohetiigri nõukogu esimees Andres Veske. Pressibriifi saab järele vaadata SIIT.

Loe kõiki müüte: https://www.kliimamuutused.ee/tuumaenergiamuudid

Tuumamüüdid - Rohetiiger.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun