Vestlus Linnar Viikiga: ”Tulevike ehitamise kunst ja tehnoloogiad”

Kuna Rohetiiger sündis Tiigrihüppe eeskujul, siis juuni algul saime kaks omavahel kokku panna – Tiigrihüppe vedaja Linnar Viik arutles teemal “Tulevike ehitamise kunst ja tehnoloogiad – Eesti võimalused suures mängus”. Peale Linnari esitlust vestlesid omavahel veel Rohetiigri väärtuse – tulevikkuloov – teemal Linnar Viik ning TalTechi doktorant ja MTÜ Tulevikuuuringute Instituudi juht Johanna Vallistu. Vestlust tüüris Rohetiigri arendusjuht Mikk Vainik, kes võtaks selle kokku nii:

Linnar Viik ja Johanna Vallistu märkisid, et helge tulevik tuleb meile väga mitmete väiksemate sammude koondmõjus. Paraku ei ole nõnda, et ühel ilusal hommikul toimetavad loodus ja majandus tasakaalus. Hea uudis on see, et igaüks – ettevõttena, kogukonnana – on võimeline looma samme, mis toetavad tasakaalus majanduse stsenaariumit.

Ka sel kümnendil elame meeletus tehnoloogilises võidujooksus. Asjad, mis näisid mõne kuu eest võimatud, korjavad täna juba investeeringuid või jõuavad läbi eri meediumite meie igapäevaellu. Looduse- ja tehnoloogiausku Eestil tasub olla uudishimulik ja hoida trendidel silma peal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun