Maikuu inspiratsiooniks

Aprill oli lootusrikas kuu, mil loodus ärkas elule ning ees ootab õide puhkev mai. Ka Rohetiiger on parema tuleviku osas lootusrikas ja tegudevalmis. Jagame siinkohal inspireerivaid ja julgustavaid kuulamis-, vaatamis- ja lugemissoovitusi. 

Seminar. Ringmajanduse mõju ettevõtlusele ja kestlikkuse aruandlus.

9. mail kell 10-12 toimub Tartu Ülikooli GasFermTEC projekti korraldatava “Ringmajandus ja kestlikud tehnoloogiad” seminaride sarja avaseminar “Ringmajanduse mõju ettevõtlusele ja kestlikkuse aruandlus”. Avaseminar toimub Tallinnas Viru Keskuse Rahva Raamatu poe esitlusalal. Seminarile saab registreerida 5. maini siin:https://forms.gle/FZHpuiFhHc8Sxjqn6.

Rohepöörde ning jätkusuutlikule majandusmudelile üleminekuks on lisaks taastuvenergiale vajalik ka pööre “take-make-waste” lineaarmajanduselt kestlikule ringmajandusele. Seminaride sari on jätkuks Tartu Ülikooli poolt veebruaris Tallinnas korraldatud rahvusvahelisele üritusele “Pilootüksused ja rakendusuuringud ringmajandusele üleminekuks”. Seminaride eesmärk on uudsete ringmajanduseks oluliste tehnoloogiate (nt biotöötlus, biotootmine, rohekeemia) ja nendega seotud sotsiaalmajanduslike aspektide (nt kestlikkuse aruandlus, kliimaärevus) tutvustamine ning käsitlemine fookusega Eesti tööstusele ja relevantsusel Eestile. Seminaride sarjas on planeeritud vähemalt seitse seminari erinevatel teemadel, kus igas esineb kaks valdkonna eksperti ning toimub paneelarutelu.

Rahvusraamatukogu soovitab

  • Jätkusuutlikkust ja keskkonnasõbralikust pakendamisest rääkiv raamat “Breaking the packaging“ E-kataloog ESTER viide
  • Laiem vaade jätkusuutlikule majanduse arengule “Less is more : how degrowth will save the world”  E-kataloog ESTER viide
  • Kliimamuutustest ja keskkonnamajandusest “Climate future : averting and adapting to climate change” E-kataloog ESTER viide

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun