Rohetiiger käis arvamusfestivalil

Rohetiiger Arvamusfestivalil 2021

Augusti keskel toimunud Paide Arvamusfestivalil oli oma programmiga väljas ka Rohetiiger. Reede õhtul tähistati Rohetiigri sünnipäeva loomingulise tulevikuvisiooni töötoaga, millele järgnes mitmekesiste ja inspireerivate aruteludega sisustatud laupäev. Videosalvestusi saab muide ka järele vaadata.

Kuidas kohalik kestlik areng välja näeb?

Rakendusliku Antropoloogia Keskuse juhi Sigrid Solniku modereeritud vestlusringis osalesid Priit Põldmäe (Rae valla planeerimis-, ehitus- ja keskkonnavaldkonna abivallavanem), Siim Meeliste (Võru linnavalitsuse arendusosakonna projektijuht), Tõnis Arjus (Tartu linnaarhitekt ja ruumiloome üksuse juht) ning Kerli Laur (Saku valla keskkonnaspetsialist).

Ohtralt häid näiteid ja tegutsemisindu täis vestlust saab videos vaadata siin.

Kuidas EL rohelepe Eesti rohepöörde vankri ette rakendada?

Klen Jäärats (riigikantselei EL asjade direktor) modereeris paneeli, kus arutati EL roheleppega seotud võimaluste üle. Paneelis osalesid André Küüsvek (Põhjamaade Investeerimispanga president), Maive Rute (Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse ja ettevõtluse peadirektoraadi peadirektori asetäitja), Andres Sutt (ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister) ja Kai Realo (Circle K Eesti AS juhatuse liige).

Salvestust saab vaadata siin.

Millist uut majandusmudelit vajame ja kuidas uut majandusmudelit finantseerida?

Praegune majandusmudel põhineb põhimõttel, et kõige tähtsam on majandus ja loodust võetakse kui ressurssi. See peab muutuma, sest vastasel juhul on meil vaja mitut uut planeeti. Rohetiiger usub tasakaalus majandusmudelisse, mille keskmes on loodus, seejärel inimene ja alles siis majandus, mis on looduse ja inimese teenistuses.

Arutelus osalesid Kaidi Ruusalepp (investeerimisplatvormi Funderbeam asutaja ja juht), Helen Sulg (SA Keskkonnainvesteeringute Keskus Arengu- ja koostöökoja osakonna juht), Maiko Mathiesen (Barcelona Autonoomse Ülikooli poliitökoloogia ja tasaarengu magister) ning vestlust modereeris Mihkel Tamm (LHV jätkusuutlikkuse valdkonna üks eestvedajatest).

Salvestust saab vaadata siin.

Kuidas uues majandusmudelis võitjaks jääda?

Mõjukad ettevõtjad, kes rohepööret oma valdkonnas juba juurutavad, rääkisid sellest, kuidas tasakaalus majandusmudelit päriselt ellu rakendada ja mida see ettevõtja vaatest tähendab. Jagati kogemusi ning mõtiskleti tulevikuplaanide üle.  

Arutelus osalesid Kadri Kiisel (LHV panga jaepanganduse juht ja juhatuse esimees), Kristjan Luha (eAgronomi kommertsjuht), Urmas Aava (Rally Estonia direktor), Kaarel Ots (Nasdaq Tallinna börsi juht). Modereeris Yoko Alender (Riigikogu liige ja riigikogu keskkonnakomisjoni esimees, Reformierakond).

Salvestust saab vaadata siin.

Rohetiiger kõneleb

Kuidas tutvuda kliimaraportiga?

Augustis ilmus värske ÜRO valitsustevaheline kliimamuutuste paneeli (ICPP) raport, mis hoiatab, et kliimamuutuste tõttu sagenevad lähiaastatel äärmuslikud ilmastikutingimused. 234 teadlast panustasid sellesse üle 3000-leheküljelise raporti koostamisel. Mahukast dokumendist selgub, et kliimasoojenemine kiirendab juba praegu meretaseme tõusu ning kasvatab äärmuslike kliimatingimuste, näiteks üleujutuste, tormide ja kuumalainete, esinemissagedust. Samuti tugevnevad troopilised tsüklonid, kahanevad Põhja-Jäämere jäämassiiviid ja sulab […]

Loe edasi >>

Esindusorganisatsioon käis külas Agronel

Rohetiigri esindusorganisatsioon käis külas põllumajandusettevõttel Agrone, mis on ka üks asutajaliikmetest.  Arutasime süsiniku jalajälje kaardistamise protsessi ja saime rohkem teada tänapäevasest põllumajandusest ning selle jätkusuutlikumaks muutmise võimalustest. Aitäh võõrustamast, Agrone! Rohetiigri esindusorganisatsioonis hakkamegi muuhulgas külas käima erinevatel liikmetel, kes jätkusuutlikkuse rakendamisel sisulisi samme teinud. Samuti on tulemas koolitused ja infopäevad, mis toetavad jätkusuutlike põhimõtete rakendamist […]

Loe edasi >>

Rohetiigriga liitusid uued ettevõtted

Rohetiigri esindusorganisatsiooniga on liitunud juba üle 40 ettevõte ja meil on rõõm tervitada uusi liikmeid. Küsisime ettevõtete juhtidelt põhjuseid, miks nad otsustasid Rohetiigriga liituda. Katre Kahre, Jolos OÜ partner ja projektijuht Jolos on üks Eesti suurimatest üritusturundusagentuuridest. Meie üritustelt käib aasta jooksul läbi tuhandeid inimesi, kellele saaksime head eeskuju näidates jätksuutlikke ürituste kontseptsiooni tutvustada. Tänaseks […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun