Rohetiiger käis arvamusfestivalil

Rohetiiger Arvamusfestivalil 2021

Augusti keskel toimunud Paide Arvamusfestivalil oli oma programmiga väljas ka Rohetiiger. Reede õhtul tähistati Rohetiigri sünnipäeva loomingulise tulevikuvisiooni töötoaga, millele järgnes mitmekesiste ja inspireerivate aruteludega sisustatud laupäev. Videosalvestusi saab muide ka järele vaadata.

Kuidas kohalik kestlik areng välja näeb?

Rakendusliku Antropoloogia Keskuse juhi Sigrid Solniku modereeritud vestlusringis osalesid Priit Põldmäe (Rae valla planeerimis-, ehitus- ja keskkonnavaldkonna abivallavanem), Siim Meeliste (Võru linnavalitsuse arendusosakonna projektijuht), Tõnis Arjus (Tartu linnaarhitekt ja ruumiloome üksuse juht) ning Kerli Laur (Saku valla keskkonnaspetsialist).

Ohtralt häid näiteid ja tegutsemisindu täis vestlust saab videos vaadata siin.

Kuidas EL rohelepe Eesti rohepöörde vankri ette rakendada?

Klen Jäärats (riigikantselei EL asjade direktor) modereeris paneeli, kus arutati EL roheleppega seotud võimaluste üle. Paneelis osalesid André Küüsvek (Põhjamaade Investeerimispanga president), Maive Rute (Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse ja ettevõtluse peadirektoraadi peadirektori asetäitja), Andres Sutt (ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister) ja Kai Realo (Circle K Eesti AS juhatuse liige).

Salvestust saab vaadata siin.

Millist uut majandusmudelit vajame ja kuidas uut majandusmudelit finantseerida?

Praegune majandusmudel põhineb põhimõttel, et kõige tähtsam on majandus ja loodust võetakse kui ressurssi. See peab muutuma, sest vastasel juhul on meil vaja mitut uut planeeti. Rohetiiger usub tasakaalus majandusmudelisse, mille keskmes on loodus, seejärel inimene ja alles siis majandus, mis on looduse ja inimese teenistuses.

Arutelus osalesid Kaidi Ruusalepp (investeerimisplatvormi Funderbeam asutaja ja juht), Helen Sulg (SA Keskkonnainvesteeringute Keskus Arengu- ja koostöökoja osakonna juht), Maiko Mathiesen (Barcelona Autonoomse Ülikooli poliitökoloogia ja tasaarengu magister) ning vestlust modereeris Mihkel Tamm (LHV jätkusuutlikkuse valdkonna üks eestvedajatest).

Salvestust saab vaadata siin.

Kuidas uues majandusmudelis võitjaks jääda?

Mõjukad ettevõtjad, kes rohepööret oma valdkonnas juba juurutavad, rääkisid sellest, kuidas tasakaalus majandusmudelit päriselt ellu rakendada ja mida see ettevõtja vaatest tähendab. Jagati kogemusi ning mõtiskleti tulevikuplaanide üle.  

Arutelus osalesid Kadri Kiisel (LHV panga jaepanganduse juht ja juhatuse esimees), Kristjan Luha (eAgronomi kommertsjuht), Urmas Aava (Rally Estonia direktor), Kaarel Ots (Nasdaq Tallinna börsi juht). Modereeris Yoko Alender (Riigikogu liige ja riigikogu keskkonnakomisjoni esimees, Reformierakond).

Salvestust saab vaadata siin.

Rohetiiger kõneleb

Rohetiigriga on liitunud üle 60 ettevõtte

Aasta 2022 esimeses kvartalis liitusid Rohetiigri esindusorganisatsiooniga SEB, ROI, Tallinna Lennujaam, Tallinna Kaubamaja ning aprilli lõpus ka BTA kindlustus. Küsisime liitujatelt, mis ajendab ettevõtete juhtkondi tegema samme jätkusuutlikkuse suunas? Hiljar Kõiv, BTA kindlustuse Eesti filiaali juhataja: “BTA kindlustuse strateegias on olulisel kohal jätkusuutlikkus, mis tähendab, et lisaks majanduslikele eesmärkidele oleme seadnud kõrged eesmärgid ka oma ökoloogilise […]

Loe edasi >>

Algas kandideerimine Rohetiigri Akadeemia kolmandasse lendu

Avatud on kandideerimine septembris algavale Rohetiigri Akadeemia kolmandale lennule. Kellel soov luua või võimestada enda rohetiimi, et ette võtta põhjalik ettevõttesisene rohepööre või roheteemades järgmisele tasemele hüpata, siis see programm on heaks vahendiks.Programm sisaldab 9 kuud intensiivset õpet ja õpitu rakendamist roheprojektide näol. Programm on laiapõhjaline – see on koostatud nelja ülikooli ja Rohetiigri partnerite […]

Loe edasi >>

Kokanduse eeskuju Kristjan Peäske: tahan teada, kust minu toit tuleb!

Ka hiiglasliku süsinikujalajäljega restoraniäris saab teha vastutustundlikke valikuid Aasta eest tegi Noblessneri sadamalinnakus tegutsev Lore bistroo karmi otsuse, loobudes oma kõige populaarsemast roast – tuunikalasalatist. “Siiamaani küsitakse, millal see menüüsse tagasi tuleb,” tunnistab üks bistroo omanikke Kristjan Peäske. Vastus sellele küsimusele on – mitte kunagi.  Eelmise aasta novembris avaldas bistroo sotsiaalmeedias ka postituse, mis selgitas otsuse tagamaid. […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun