Rohetiigri Akadeemia lõpetab

2020. aasta kevadel loodud Rohetiigri Akadeemia on olnud äärmiselt edukas. Eva Truuverki sõnul loodi see vajadusest harida ettevõtteid tuleviku keskkonnateemadel. Tema sõnul ei pakkunud keegi teine tol ajal sellist õppeprogrammi, kuid pärast viit lendu on Rohetiigri kõrvale tulnud väga palju sarnaste programmide pakkujaid. Seetõttu sulgeb Rohetiiger Eestis oma õppeprogrammi.

Tänaseks on meie töö Eestis tehtud, kuid meie töö on silma jäänud sakslastele, mis tähendab seda, et sügisel alustab esimene Saksamaa lend.

Markus Vihma, Kaimai Kuldkepp

Markus Vihma: Rohetiigri Akadeemia on läbinud 50 eriilmelist organisatsiooni ning 200 inimest. Nende seast leiab nii suuri kui ka väikeseid ettevõtteid ning mõjukaid avaliku sektori asutusi. Hoiame pöialt, et akadeemia läbinud organisatsioonide kümned tuhanded töötajad ning linnade-valdade sajad tuhanded elanikud saavad moel või teisel rohepingutustest puudutatud.

Alates akadeemia algusest 2019. aastal on iga järgmine lend olnud eelmisest teadlikum, paremini informeeritud ja – mis kõige olulisem –, ka Rohetiigri suhtes nõudlikum. Oleme püüdnud anda aegumatuid teadmisi: õpetada osalejaid muutusi teadlikult juhtima ja nendega kohanema, uutmoodi mõtlema ja teadlikult uusi võimalusi otsima. Rada, mida mööda organisatsioonid programmi läbides liiguvad, annab oskusi ja kogemusi olla teenäitajateks oma valdkonnas ja laiemaltki. Akadeemia läbinud organisatsioonide eesrindlikkus ning laiem mõju ühiskonnas on muljetavaldav, tehtud on rohkem kui oskasime alguses unistada. Seda tänu akadeemiat läbi viinud lektoritele, juhendajatele, mentoritele ja külalisesinejatele, kokku pea 50 Eesti parimale eksperdile, kes andsid oma panuse roheteemade edendamisse.

Koos Rohetiigri Akadeemia Tallinna linna eriprogrammiga toimus viie aasta jooksul viis koolitustsüklit. Selle aja jooksul on meie koostööpartnerid avanud mitmeid kestlikkuse-alaseid mikrokraade ja arenguprogramme ning loonud rohementorprogramme. Mitmed meie lektorid on nüüdseks palju enam sidunud end kestlikkusega. Rohetiiger samas ei ole kunagi võtnud sihiks jääda koolitajaks, vaid näeme end käivitaja ja nügijana ning tunneme rõõmu valdkonna iseseisvast edasiminekust.

Seetõttu otsustasime, et tänavu jaanuaris lõpetanud 4. lennuga paneme Rohetiigri Akadeemia senisele tegutsemisele punkti.

Aitäh kõigile osalejatele ja läbiviijatele, see oli kordumatu teekond! Usume, et suutsime ettevõtteid ja organisatsioone julgustada ning inspireerida. Naaseme mõningase pausi järel juba uute ideedega.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun