Teadlaste paneel kogunes kolmandat korda

28. aprillil kogunes Rohetiigri teadlaste paneel juba kolmandat korda. Sedapuhku arutati läbi Rohetiigri majandustoimkonnas koostatud seisukohad toidu tootmise ja jaotamise teemal. 

Sissejuhatuseks tutvustas Evelin Piirsalu SEI Tallinnast, peatselt valmivat analüüsi toidu raiskamisest ja vähendamise võimalustest Eestis ning Liina Kimmel rääkis toiduainetööstuse keskkonnamõjude vähendamisest Nordic Milk OÜ näitel.  

Kuna Rohetiiger käivitab parajasti kampaaniat “Hoiame head toitu”, mille eesmärk on vähendada toidu raiskamist, siis keskenduti arutlustes osalt ka kampaania sõnumitele ja teemadele. Muuhulgas jõuti järeldusele, et kõlbliku toidu ära andmist või annetamist puudutavate regulatsioonide muutmine on liiga aeglane ja seni tehtud muudatused on ebapiisavad vältimaks toidu raiskamist. Ettevõtjad ei käsitle toidu annetamist kui ühte võimalikku toidu raiskamise vähendamise võimalust.

Samuti räägiti toiduainete kasutamise ajast – konkreetsete näitena toodi piimatoodete säilivustähtaegade märgistusega seonduvaid võimalusi, et vältida nende äraviskamist. Vaatluse all olid ka võimalused toiduga seotud keskkonnamõjude vähendamine, näiteks miinimumhindade kehtestamine suure keskkonnamõjuga toodetele.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun