Teisel Rohetiigri teadlaste paneeli kogunemisel käsitleti põllumajanduse teemasid

Rohetiigri teadlaste paneeli teisel kohtumisel arutasid teadlased väljakutseid ja tulevikusuundi põllumajanduses.

Kui esimesel teadlaste paneeli kohtumisel oli teemaks energeetika, siis teisel kohtumisel arutati Eesti põllumajanduses valitsevaid olukordi, et leida viise loodushoidlikuks ja süsinikuneutraalseks tootmiseks.

Ettekande tegi Evelin Loit Maaülikoolist, kes tutvustas põllumajanduse muutusi viimase 30 a lõikes, hetkeolukorda ja tulevikusuundi. Eestis moodustab pindalast põllumaa umbkaudu 28% ehk ligi miljon hektarit. Eesti eripära on aga see, et põllumaa mullastik on piirkonniti väga erinev, misläbi ühtsete lahenduste leidmine ei pruugi olla kerge nii tootmise planeerimisel, elurikkuse kaitsel kui ka süsinikuneutraalsuse saavutamisel. Lisaks tutvustas Evelin Loit seda, kuidas on aja jooksul muutunud põllukultuuride dünaamika ja andis ülevaate põllumajandusettevõtete mahtudest ning kasvuhoonegaaside tekkekohtadest.

Ettekande järel arutlesid teadlased selle üle, millised ohud ja vastuolud valitsevad põllumajanduses ning millised oleksid jätkusuutlikud eesmärgid ja mõistlikud tegevused nende saavutamiseks, et Eesti põllumajandust jätkusuutlikumaks muuta. Teadlaste paneeli ja majandustoimkonna arutelude tulemusel on koostamisel täiendatud ülevaade Rohetiigri järeldustest ja suunistest põllumajanduse valdkonnas.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun