Teeme Ära kompostikastid!

1. mail toimub Teeme Ära talgupäev, mis kutsub üles kõiki eestimaalasi korraldama sel kevadel oma isiklik talgupäev pere ringis, et ohutust tagades ja kevadtöid tehes pakkuda üksteisele hoolimist, õlatunnet ning koostegemise rõõmu. 

Sel korral keskendub talgupäev kolmele teemale: igaühe looduskaitse, toiduraiskamise vähendamine alustades kompostikasti ehitamisest ning üksteisest hoolimine ehk vaimse tervise eest hoolitsemise talgud.

Toidu raiskamise üks paljudest algpõhjustest on see, et me ei hooma, kui palju me päriselt toitu ära viskame. Teadlikkuse kasvatamine on alustuseks oluline samm. Toidujäätmeid eraldi kogudes ning biojäätmete prügikasti või kompostikasti viies tekib parem ülevaade sellest, kas ja kui palju head toitu raisku läheb. Seepärast hõlmabki Teeme Ära talgupäev üleskutset mõelda hoolega läbi, kuidas oma kodus vähendada toidu ära viskamist ning kuidas tekkinud jäätmed teisele ringile saata.

Kompostimine on looduslik protsess, mille käigus bakterid, mikroorganismid, seened ja vihmaussid loovad jäätmetest väärtusliku toitaineterikka mulla. Need pisikesed tegelased võtavad komposti oma hoole alla nii elupaiga, töökoha kui toidulauana. Oma kompostikasti ehitamine on lihtne ja viise kompostimiseks on tegelikult ka linnakorteritele.
Tutvu Teeme Ära talgupäevaga ja uuri juhiseid kompostikasti ehitamiseks.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun