Rohetiigri taskuhääling “ÜKS SAMM” – 3. saade

Mida ja kuidas me hakkame sööma tulevikumaailmas?

Viimasel ajal kostab üle maailma hääli, et seisame ülemaailmse toidunappuse äärel. On see tõsi või liialdus, kuidas kõigi nende inimkonna ees seisvate väljakutsetega toime tulla? Eriti arvestades, et aastaks 2050.aastaks prognoositakse maailma rahvastiku arvuks 10 miljardit elanikku.

Võib juhtuda, et õnne mõiste tuleb tulevikumaailmas läbi toidu üldse ümber defineerida.

Millised on siis toidu ja tervise valdkonna tulevikuvisioonid?

Millised peaksid olema meie lähituleviku toiduteemalised tootmis-ja tarbimismudelid? Selge on see, et maailma kiire muutumine nõuab meilt kui inimestelt pidevat valmisolekut muutuda ja ümber kohanduda ning muutused peavad toimuma ka üksikisiku tasandil – kindlasti ei söö me tulevikus samu asju ega kindlasti mitte samades kogustes. Kuidas oled sina muutusteks valmis?

Kuidas saab tarbimisteadlikkus, toiduraiskamine, pidev kohandumine kaasa aidata meie tuleviku toidulaua säilimisele?Kas teadsite, et Eestis läheb igal aastal raisku 12 Olümpia hotelli suurust mäge?

N.B! Taskuhäälingus esitavad külalised oma isiklikke seisukohti ja need ei pruugi kattuda Rohetiigri ametlike seisukohtadega, kuid kindlasti toimib podcast silmaringi laiendavalt.

Kuula kõiki saateid siin

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun