Rohetiigri podcast “ÜKS SAMM” – 3. saade

KUULA SAADET | Mida ja kuidas me hakkame sööma tulevikumaailmas?

Rohetiigri kolmandas taskuhäälingus „Üks samm“ on teemaks toit ja tervislikud eluviisid. Stuudios on külas toiduentusiast Evelin Ilves, futurist ja spordibioloog Kristjan Port ning keskkonnateadlik ettevõtja Rasmus Rask.

Viimasel ajal kostab üle maailma hääli, et seisame ülemaailmse toidunappuse äärel. On see tõsi või liialdus, kuidas kõigi nende inimkonna ees seisvate väljakutsetega toime tulla? Eriti arvestades, et aastaks 2050.aastaks prognoositakse maailma rahvastiku arvuks 10 miljardit elanikku.

Võib juhtuda, et õnne mõiste tuleb tulevikumaailmas läbi toidu üldse ümber defineerida.

Rohetiigri podcast 3

Millised on siis toidu ja tervise valdkonna tulevikuvisioonid?

Millised peaksid olema meie lähituleviku toiduteemalised tootmis-ja tarbimismudelid? Selge on see, et maailma kiire muutumine nõuab meilt kui inimestelt pidevat valmisolekut muutuda ja ümber kohanduda ning muutused peavad toimuma ka üksikisiku tasandil – kindlasti ei söö me tulevikus samu asju ega kindlasti mitte samades kogustes. Kuidas oled sina muutusteks valmis?

Kuidas saab tarbimisteadlikkus, toiduraiskamine, pidev kohandumine kaasa aidata meie tuleviku toidulaua säilimisele?Kas teadsite, et Eestis läheb igal aastal raisku 12 Olümpia hotelli suurust mäge?

N.B! Taskuhäälingus esitavad külalised oma isiklikke seisukohti ja need ei pruugi kattuda Rohetiigri ametlike seisukohtadega, kuid kindlasti toimib podcast silmaringi laiendavalt.

Head kuulamist!

KUULA SALVESTUST DELFI TASKUS

KUULA SALVESTUST SPOTIFY RAKENDUSEGA

KUULA SALVESTUST APPLE PODCASTS RAKENDUSEGA

 

Loe lisaks Delfist

Kuula kõiki saateid siin

Rohetiiger kõneleb

KIK ja Rohetiiger alustavad koostööd rohepöörde elluviimiseks

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ja Rohetiiger sõlmisid Arvamusfestivalil hea tahte koostöölepingu, et tõhustada veelgi sektorite ülest koostööd ja anda hoogu rohepöördele selliselt, et 1+1=3. KIKi ja Rohetiigri ühine soov on toetada Eesti üleminekut kliimaneutraalsusele ja ringmajandusele ning hoida Eesti elurikkust ja inimesi, mistõttu sõlmiti reedel, 12. augustil Paides Arvamusfestivali rohekoostöö alal hea tahte koostööleping. Koostöölepingu abil […]

Loe edasi >>

Rohetiiger Arvamusfestivalil

Ka sel aastal toob Rohetiiger Arvamusfestivalile lahenduskesksed ja inspireerivad keskkonnateemalised arutelud. Ootame kõiki 12. augustil Paide Vallimäel Rohekoostöö alale mõtteid vahetama!Vestlustes võtame kokku rohepoliitika ekspertkomisjoni soovitused valitsusele ja vaatame, millised arengud on suve jooksul toimunud. Arutame, kuidas kustutada „põlevat“ energiakriisi ja mida teha, et ka ülejärgmisel talvel hinnad lakke ei tõuseks. Jagame kahe kliimakogu – Tartu ja Ida-Virumaa – kogemusi […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun