Rohetiigri podcast “ÜKS SAMM”

Rohelise Tiigri Klubi ja Von Krahli Akadeemia koostöös sündinud saatesarja olemuseks on vestlused inimliku õnne võimalikkusest tänases maailmas.
Esimese saate külalised: Riina Raudne, Taavi Kotka ja Peeter Jalakas

Saatejuht: Ingrid Peek

Kriisid on muutunud meie elu taustsüsteemiks – üks kriis asendub teisega ja me ei tea, mis ootab meid ees homme. Loodusteadlased on meid aastakümneid hoiatanud kliimamuutuste ja elurikkuse vähenemisest tekkivate looduskatastroofide eest. Käes on kriitiline kümnend, mille jooksul inimkonnal on veel võimalik kurssi muuta – aga see nõuab meie kõigi mõtteviisi ja harjumuste muutust. Mis oleks see üks samm, mis viiks meid õnneni?

Rohetiigri podcast “Üks samm” arutleb koos erinevate külalistega inimliku õnne võimalikkusest tänapäeva muutuvas maailmas. Esimeses osas mõtisklevad õnne teemal rahvatervise ekspert ja sotsiaalne ettevõtja Riina Raudne, insener, ettevõtja, digiekspert ja ingelinvestor Taavi Kotka, Von Krahli Teatri juht, lavastaja ja ettevõtja Peeter Jalakas.

Esimene saade tõstatab küsimuse: kas ja kuidas on õnn keset suuri muutusi ja kriise võimalik? Juttu tuleb ka sellest, milline on see üks samm, mis meil inimestena pidevalt õnnest puudu näib olevat ning mida teeb praegune kriiside ahel meie vaimse tervisega; kas nö Matrixi-laadne elu virtuaalmaailmas oleks keskkonnasõbralikum ja kestlikum – aga kas ka õnnelikum; miks oleks hea aeg-ajalt oma surelikkuse peale mõelda; miks peaks riik oma väärtussüsteemi integreerima inimese õnnelik olemise ning muust huvitavast.

Kuulaja võiks küsida endalt:

  • Mis on Sinu üks samm õnneni?
  • Milline on Sinu üks samm meie elu kestmise heaks koduplaneedil?
  • Mida Sa selle jaoks juba täna teed? Aga homme?

Kuidas olla siin elus ja maailmas mitte pelgalt pealtvaataja, vaid võtta ise initsiatiiv ja muutuda kannatajast probleemide lahendajaks?

Käesolevas taskuhäälingus sõnastatud seisukohad ei pruugi ühtida Rohetiigri seisukohtadega. Vabas vormis arutelud võivad avardada silmaringi ootamatutes suundades. Head kuulamist!

KUULA SALVESTUST SPOTIFY RAKENDUSEGA

KUULA SALVESTUST APPLE PODCASTS RAKENDUSEGA

 

 

 

Rohetiiger kõneleb

Rohetiigriga on liitunud üle 60 ettevõtte

Aasta 2022 esimeses kvartalis liitusid Rohetiigri esindusorganisatsiooniga SEB, ROI, Tallinna Lennujaam, Tallinna Kaubamaja ning aprilli lõpus ka BTA kindlustus. Küsisime liitujatelt, mis ajendab ettevõtete juhtkondi tegema samme jätkusuutlikkuse suunas? Hiljar Kõiv, BTA kindlustuse Eesti filiaali juhataja: “BTA kindlustuse strateegias on olulisel kohal jätkusuutlikkus, mis tähendab, et lisaks majanduslikele eesmärkidele oleme seadnud kõrged eesmärgid ka oma ökoloogilise […]

Loe edasi >>

Algas kandideerimine Rohetiigri Akadeemia kolmandasse lendu

Avatud on kandideerimine septembris algavale Rohetiigri Akadeemia kolmandale lennule. Kellel soov luua või võimestada enda rohetiimi, et ette võtta põhjalik ettevõttesisene rohepööre või roheteemades järgmisele tasemele hüpata, siis see programm on heaks vahendiks.Programm sisaldab 9 kuud intensiivset õpet ja õpitu rakendamist roheprojektide näol. Programm on laiapõhjaline – see on koostatud nelja ülikooli ja Rohetiigri partnerite […]

Loe edasi >>

Kokanduse eeskuju Kristjan Peäske: tahan teada, kust minu toit tuleb!

Ka hiiglasliku süsinikujalajäljega restoraniäris saab teha vastutustundlikke valikuid Aasta eest tegi Noblessneri sadamalinnakus tegutsev Lore bistroo karmi otsuse, loobudes oma kõige populaarsemast roast – tuunikalasalatist. “Siiamaani küsitakse, millal see menüüsse tagasi tuleb,” tunnistab üks bistroo omanikke Kristjan Peäske. Vastus sellele küsimusele on – mitte kunagi.  Eelmise aasta novembris avaldas bistroo sotsiaalmeedias ka postituse, mis selgitas otsuse tagamaid. […]

Loe edasi >>

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun