Rohetiiger toob homme Arvamusfestivalile lahenduskesksed keskkonnateemalised arutelud

Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverki sõnul keskenduvad kõik selle aasta Arvamusfestivali rohekoostöö ala arutelud 11. augustil tulevikule, kuidas ehitada paremat ja keskkonnasõbralikku Eestit. „Alustame päeva täieliku legendiga omal alal, Elisabet Sahtourisega, Hawaiil elava ligi 80-aastase maailma tipp-evolutsioonibioloogiga, keda on Eestisse püütud meelitada viimased 20 aastat ning kes viimaks Eestisse saabub ning jätkame aruteludega, mis tuginevad Rohetiigri hinnangul olulisimatele roheteemadele,“ sõnas Truuverk.

Kell 12.00–13.30 esineb rohekoostöö alal evolutsioonibioloog, futurist ja kirjanik dr Elisabet Sahtouris, kes on nõustanud nii Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni, Austraalia maksuametit kui ka Maailmapanka ning kõneleb Arvamusfestivalil koostöö ja konkursi rollist evolutsioonis ja maailma potentsiaalsest tulevikust. „Elisabet on arvatavasti kõige suurem maailma nimi üldse, kes sel aastal Arvamusfestivali lavadele astub,“ sõnas Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk

Kell 14.00–15.30 toimub paneel „Inforuumis on probleem!“, mis kasvas välja Rohetiigri liikmeteühispöördumisest, milles 75 Eesti ettevõtet tundsid, et roheteemade käsitlemine inforuumis ei ole kliimakriisi mastaapidele vastav. Paneelis arutlevad Eesti Ekspressi endine peatoimetaja Erik Moora, Äripäeva peadirektor Igor Rõtov, kommunikatsiooniekspert Raul Rebane ja Postimehe ajakirjanik Mikk Salu, kuidas inforuumis rohepööret käsitletakse. Arutelu modereerib Milttoni tegevjuht ja partnerAnnika Arras.

Kell 16.00–17.30 vestlevad Ülemiste City juhi Ursel Velve eestvedamisel Hundipea arenduse juht Markus Hääl, TalTechi Ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor Jarek Kurnitski, Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Martin Karro ja kinnisvaraagentuuri What If asutaja Maria Freimann arutelus „Kuidas me Eestis ehitame järgmised 20 aastat?“ keskkonnahoidliku ehitamisest, renoveerimisest ja avaliku ruumi loomisest. Arutelu on ajendatud Ehituse teekaardist 2040, mis oli Rohetiigri viimase aasta olulisim väljaanne, mille avaldamisest on möödunud 4 kuud – paneelis arutletakse, kas ja millist väärtust teekaart loonud on.

Kell 18.00–19.30 paneelis „Tasakaalus majandus. „Elevant toas““ arutavad Erik Moora, Ragn-Sellsi juht Kai Realo, Swedbank Eesti juht Olavi Lepp ja majandusanalüütik ja kolumnist Peeter Koppel president Kersti Kaljulaidi modereerimisel majandusmudelite üle. Tegu on eelaruteluga novembris koostoos Swedbanki ja Äripäevaga korraldatavale rahvusvahelisele konverentsile Elevant toas, kus kaks Arvamusfestivali panelisti ka üles astuvad.

Ajakirjanikud ja toimetused on Arvamusfestivali rohekoostöö alale väga oodatud. Päeva jooksul on võimalik läbi viia keskkonnateemalisi intervjuusid ning täiendada pildipanka. 

Rohekoostöö ala täielik programm

Rohetiiger Arvamusfestival 2023

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun