Erasektor

Hüppa koos Rohetiigriga uude majandusse

Kestlike ettevõtete ja organisatsioonide koostööplatvormi Rohetiigri visioon näeb ette, et aastaks 2025 on Eestil plaan, kuidas minna üle loodusega tasakaalus olevale majandusele

Täna on Eesti maailmas esimese kümne suurima süsinikujalajäljega riigi seas inimese kohta – meie jälg on suurem kui näiteks naftariikidel Venemaal, Liibüal ja Iraanil. Aga täna on meil ka võimalus teha Eestist esimene toimiva ringmajanduse, elurikkust toetva ja loodusega tasakaalus majandusega riik maailmas. 

Kliimamuutuste ajastul ootab kõiki ettevõtjaid väljakutse – leida uus majandusmudel, mis soodustaks arengut, kuid parandaks või vähemalt säilitaks looduskeskkonda. Ületootmine ja liigtarbimine jääb minevikku. Tulevik on sellise majanduse päralt, mis motiveerib tegema kestlikkust toetavaid muutusi oma ettevõttes ja võimaldab ka mõõta nende tõhusust. Rohepööre on kokkuvõttes odavam kui selle tegemata jätmine ja selle vastu võitlejatest saavad majanduses suurimad kaotajad. Mida kauem muudatusi edasi lükatakse, seda kallimaks need lähevad.

Loe edasi

 

Erasektori uudised

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun